Alp Kırşan: Ayaklarım artık İstanbul’a gitmiyor!

2014 yılında kendisi üzere oyuncu olan Zeynep Dörtkardeşler ile nikah masasına oturan Alp Kırşan’ın, Efe (7) ve Cet (4) isminde iki oğlu bulunuyor. Uzun yıllardır ekranlardan uzak olan ve ailesiyle Bodrum’da yaşayan Alp Kırşan, Milliyet.com.tr’ye bilinmeyenlerini anlattı. 

“HEP BABA OLMA MAKSADINDA YÜRÜYEN BİR ADAMDIM”

“Alp Kırşan nasıl bir baba olacağını hayal etmiş miydi? Şunu asla yapmam deyip, oğullarınız olunca yaptığınız bir şey oldu mu?” sorusuna karşılık verdi. 42 yaşındaki oyuncu, “Hep evcimen, baba olma gayesinde yürüyen bir adamdım. Bu evlenme duygusu bizim bölümde çok kale alınan bir şey değil. Alındığı vakit da beş tane, sekiz tane falan olması gerekiyor haliyle. Ben o denli bir insan değilim. Zeynep’le tanıştıktan sonra taşlar da yerine oturdu ve evlendik. ‘Yapmam’ deyip, yaptığım hiçbir şey olmadı. Fakat Zeynep için daha sıkıntı oldu. Atıyorum, ‘Bezelye yemem’ deyip, çocuklara mama hazırlarken bezelyeyi tatmak zorunda kaldı. Hem çocuklar hem benimle ilgili ‘Yapmam’ deyip ne varsa Zeynep yaptı. Zira çiğ tavuk bile yeriz gerekirse çocuklar için” dedi.

Kırşan, “Efe ve Ata’nın özel hayatına, meslek hayatına karışacağınız, müdahale edeceğiniz durumlar olur mu?” sorusunu şöyle yanıtladı:

Efe basketbol oynuyor. Basketbol çok seçkin bir spor. Ekip sporları, bireysellere nazaran daha düzgün olduğunu düşünüyorum. Paylaşmayı ve dayanak olmayı öğretiyor. Efe şu an bu yolda ilerliyor. ‘Ne olacaksın?’ diye soruyorum, ‘Basketbolcu olacağım’ diyor. Bu benim için gurur kaynağı. Efe de ‘Futbolcu olacağım’ diyor. Onun dışında istediklerini yapma konusunda özgürler, sonuçta hayat onların. Uyarmamız gereken yerlerde son nefesimize kadar enselerinde olacağız olağan ki. Onun dışında bayanlarla ilgileri konusunda birkaç kırmızı çizgim var. Şayet şiddet üzere bir şey duyarsam öbür bir gezegen tercih edebilirler. Öbür hiçbir şey demem, dayanak.

“ŞEHİR KOŞULLARINDA ÇOCUK BÜYÜTMEK KOLAY”

“Survivor’da hem yarıştınız hem de uzun yıllar sunuculuk yaptınız. Sizce Survivor mı daha sıkıntı, çocuk büyütmek mi?” sorusuna da yanıt veren ünlü isim, “Bence Survivor. Zira orada o açlıkla ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Kent kurallarında çocuk büyütmek kolay, kendinize vakit ayırabiliyorsunuz. Ki işin ucunda aile olduğu için birçok şeyi tolere etmek daha kolay” sözlerini kullandı.

NEDEN BODRUM’A TAŞINDI?

Bodrum’a taşınma fikrinin nereden çıktığı hakkında konuşan Alp Kırşan, “Bodrum’a aşık bir beşerim. İstanbul’da Maslak’ta 1+1 konutta otururken, oradaki acelecilik beni yordu. Birden Zeynep’le bu türlü bir karar aldık. Tek badire iş olayıydı. Orada da Acun Ilıcalı devreye girdi. ‘Bu kararına hürmet duyacağım’ diyerek, benim tüm biletlerimi karşıladı. ‘Neden dokuz yıl evvel buraya geldin?’ dersen de o kadar büyük hırslarım yok. Benim hırsım vatana millete yararlı çocuk yetiştirmek. O denli onu da alayım, bunu da alayım falan filan o denli bir insan değilim. O yüzden Bodrum, aile sistemim hakikat seçim. İstanbul’a ayaklarım gitmiyor artık” dedi.

YENİ PROJESİNİ BİRİNCİ SEFER AÇIKLADI

Ekranlara dönüp dönmeyeceğiyle ilgili de açıklama yapan Alp Kırşan, “Paşan Yılmazel, Yağmur Atacan ve ben ‘Avanak Kuzenler’ diye bir sinema yapmıştık. Geçen gün bir konuştuk, tahminen üçümüz tekrardan sinema perdelerine geri döneceğiz. Emelimiz biz eğlenirsek seyirci de eğlenir. Senaryo basamağında şu an herhalde önümüzdeki yaza seyirci karşısına çıkar” kelamlarıyla, yeni projesini duyurdu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.