Ahmet Tatlıses’ten “Vurulduğumda kasamı boşalttı” diyen İmparator’a cevap: Akıl sıhhatiyle ilgili olan kuşkularım arttı

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses, eski eşi Adalet Sara ve büyük oğlu Ahmet Tatlıses ile birbirine girdi. Oğlu ve eski eşinin Babalar Günü paylaşımı sonrası öfkeden mecnuna dönen İbrahim Tatlıses, Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin programına telefonla bağlanarak öfke kustu. İmparator oğlu için canlı yayında ağır ithamlarda bulundu. Ünlü türkücü büyük oğlunun ihanetine uğradığını söyleyerek “Vurulduğumda kasayı boşalttı” argümanında da bulundu.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

İbrahim Tatlıses‘in argümanlarının akabinde Ahmet Tatlıses ise suskunluğunu yaptığı paylaşımla bozdu. Toplumsal medya hesabından Kamuoyunun dikkatine” başlıklı bir paylaşım yapan Tatlıses, “Her ne kadar aile konularından bahsetmek istemesem ve bugüne kadar bu mevzularda açıklama yapmaya aralıklı dursam da İbrahim Tatlıses‘in benim, annem ve ailem ile ilgili yaptığı açıklamalar fecî, akılalmaz ve gerçeği yansıtmayan iftiralara döndüğü için açıklama yapmam zorunlu hale gelmiştir” dedi.

Ahmet Tatlıses şunları paylaştı;

“ELİM OLAYDA DAİMA YANINDAYDIM”

“Kendisi vurulduğu devirde beni kasasını boşaltmak ile suçlamıştır. İbrahim Tatlıses‘in başına bu elim olay geldiğinde ben ameliyat ve tedavi sürecinde İstanbul hatta Almanya’da dahi devamlı hastanedeydim. Meskeninin de bulunduğu şirkete bir sefer gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı dahi bulunmayan konutu ve kasası açıldı, sayım yapıldı. Varlıkları muhasebecisi, şirket müdürü ve şirket çalışanları eşliğinde raporlanarak imzalandı. Buna o periyot herkes şahittir. Bir öbür bahsi geçen olay kendisinin ‘Yedi dükkan verdim, hepsini batırdı’ telaffuzuyla ilgilidir. Mecidiyeköy’de 2000’lerin başında bir dükkan açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti. İşlerimizin bozulmasıyla kapattık. Tekrar bu olaydan yıllar sonra bir AVM’de besin üzerine dükkan açtım, yıllar sonra AVM’nin yüksek kira maliyetleri üzerine devrettim. İş hayatı normları içinde gerçekleşen bu hadiseleri ‘Ben yaptım, batırdı’ üzere aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum. Hakikaten kendisi benim yüzümden bir ziyana uğramamıştır ve benim yıllardır süren kendi imkanlarımla sürdürdüğüm iş hayatım devam etmektedir. Bugüne kadar kendisi bana bir mesken dahi vermemiştir ancak bana gereksinim duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur.”

“KİMSE ANNNEME YILAN DİYEMEZ”

Ahmet Tatlıses, ‘Sevgilim Gülçin Karakaya ile ayırmak için büyü yaptılar’ savı ve annesi Adalet Sara ile ilgili olarak ise “Değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından dolayı kendi hür iradesiyle seçtiği kıyafet üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamam. Hiç kimse benim annemi ‘kara peçeli’ diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme ‘yılan’ diyemez. Benim annem kendi halinde, eşrafında herkesin hürmet duyduğu eski bir devlet memuru ve namuslu bir bayandır. Domuz yağı sürdüler, sevgilime büyü yaptılar, bizi ayırdılar’ üzere gerisi ardı kesilmez, dehşetli, utanç verici iftiraları asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde ‘Büyü yaptılar, domuz yağı sürdüler’ üzere açıklamalarıyla kendisinin akıl sıhhatiyle ilgili olan kuşkularım artmıştır. İbrahim Tatlıses yıllar boyunca kiminle ne istiyorsa onu yaşamış, söylemlerinde belirttiği üzere özel hayatındaki insanlara belirli mallar vermiş ve evlatları tarafından asla özel hayatına karışılmamış, tek bir münasebetine dahi yorum yapılmamış bir insandır” açıklamasını yaptı.

“YILLARCA NELER YAŞANDIĞINI ANLATMAK BANA YAKIŞMAZ”

Babasının mirasla ilgili aldığı karara da değinen Ahmet Tatlıses, “Aile sıkıntılarının bu kadar çarpıtılarak yalnızca beni tahrik etmek üzerine kurgulanmasından rahatsızlık ve keder duyuyorum. Yıllarca neler yaşandığını, neler yapıldığını anlatmak bana yakışmaz, Her ne olursa olsun topluma mal olmuş bir sanatçı olarak kendisini rencide etmek istemiyorum. Üzerime atılmış bu aslı atarı olmayan suçlamalara yanıt verip, susuyorum. Yeniden kendisinin katıldığı canlı yayında ‘Ölmeden evvel onlara o denli bir tuzak kuracağım ki’ telaffuzunun yorumunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” bildirisini yazdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.