Ahmet Talıses’ten babası İbrahim Tatlıses’e: Dehşetli, utanç verici iftiralar!

Sosyal medyada Babalar Günü iletisi yayınlayan İbrahim Tatlıses, “Baba candır. Babanın değerini bilmeyenler ahmak oğlu ahmaktır” iletisini yazdı. Bu tweet’in akabinde Adalet Sara, isim vermeden eski eşi Tatlıses’i maksat aldı. Usta sanatçı ise Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Magazin’ programına telefonla bağlanarak, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

“EN BÜYÜK İHANETİ YAPTI”

İbo, uzun müddettir ortasının bozuk olduğu bilinen büyük oğlu Ahmet Tatlıses ve Urfa’da evlendiği birinci eşi hakkında şu tabirleri kullandı:

Adalet Hanım’dan 45 sene evvel ayrılmışım, 45 yıldır maaş ödüyorum. Bir ay maaş ödemesem şirketin altını üstüne getiriyorlar. Oğluna yedi dükkan verdim, hepsini batırdı. Neyin helalliğini alacakmışım? Hiçbir bayanı mağdur etmem, neyim varsa onlarındır. O ‘Oğlum’ dediğim var ya Ahmet, en büyük ihaneti yapan o. Benden ne istiyorlar bilmiyorum. Varımı yoğumu veriyorum, tekrar kurtulamıyorum. 70 yaşındayım, hala sahneye çıkıyorum. Canıma yetti. Ben sağlığımla mı uğraşayım, onlarla mı uğraşayım? Bütün evlatlarımdan razıyım, en büyüğü hariç. Bir beşere yedi dükkan verirsin, yedisi de batar mı? Akrabanın akrabaya ettiğini akrep bile etmezmiş. Ahmet’in ismini bile anmak istemiyorum. Beyin kanaması geçirdi, hastaneye gitmedim. Bir damla gözyaşı dökmedim, dökmem! Bodrum’dan çıktım geliyorum, bana telefonda bir laf etti. Ayıp laflar, bir baba evladına etmez. Söylemeyeceğim burada.

“ADALET HANIM SENİN BENDE NE HAKKIN VAR?”

2011 yılında başından vurulduğu devirden ve eski eşine verdiği maddi yardımdan da bahseden İbrahim Tatlıses, “İhanete uğradım ihanete. Ben vuruldum, direkt şirkete gidip kasayı boşaltı. Niçin öteki çocuklarım yapmıyor da o yapıyor? Benim niçin ellerim kasılıyor, içime attığım için. Ben bu haldeyken bana bu yapılır mı? Neymiş efendim, 3 bin TL maaş yetmiyormuş. Adalet Hanım senin bende ne hakkın var? Hala kiranı ödüyorum, sana orada bina yaptım içinde oturuyorsunuz. Ölene kadar da oturun, helali güzel olsun. Ancak kâfi ya” biçiminde konuştu.

“ÖLÜMÜME YAKIN NE YAPACAĞIMI BİLİYORUM”

Geçtiğimiz günlerde yaptığı “Çekirdek ailemi mahvettiler” paylaşımı da sorulan ünlü türkücü, anlattıklarıyla duyanları şoke etti: Bodrum’daki meskenime domuz yağı sürmüşler. Yoksa ben burada çekirdek ailemi kurmuştum, evleniyordum. Şu anda başkayız. Dünya bir tarafa o bir tarafa. Beni en keyifli eden insan, seviyorum. Bütün mallarımı da onun üzerine yapacağım. İnşallah barışırız. Hepiniz biliyorsunuz kim olduğunu; Gülçin Karakaya. Kızın başını çelmişler. Ona konut de aldım, otomobil da. Her şey feda olsun, o benim sol yanım. Kimse yanımda yokken, o benim yanımdaydı. Aramızdaki yaş farkı hiç kıymetli değil. Çocuklarım ‘para gitmesin’ diye evlenmemi istemiyor. Ben ölümüme yakın ne yapacağımı biliyorum. Her şeyimi Mehmetçik Vakfı’na vereceğim. Cenazem çıkar, tekrar Ahmet’e istediğini vermem!

“BANA BİR MESKEN BİLE VERMEDİ”

Babasının olay yaratan suçlamalarının akabinde kelam sırası Ahmet Tatlıses’e geçti. Toplumsal medya hesabından “Kamuoyunun dikkatine” başlıklı bir paylaşım yapan Tatlıses, “Her ne kadar aile konularından bahsetmek istemesem ve bugüne kadar bu bahislerde açıklama yapmaya uzaklıklı dursam da İbrahim Tatlıses’in benim, annem ve ailem ile ilgili yaptığı açıklamalar vahim, akılalmaz ve gerçeği yansıtmayan iftiralara döndüğü için açıklama yapmam zorunlu hale gelmiştir” dedi.

Tatlıses’in şirket kasasını boşaltmadığını, babasından hiç dükkan almadığını savunan ve işyerlerini kapatma kararının perde gerisini anlatan ünlü isim, şu açıklamayı yaptı:

Kendisi vurulduğu periyotta beni kasasını boşaltmak ile suçlamıştır. İbrahim Tatlıses’in başına bu elim olay geldiğinde ben ameliyat ve tedavi sürecinde İstanbul hatta Almanya’da dahi devamlı hastanedeydim. Konutunun de bulunduğu şirkete bir sefer gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı dahi bulunmayan meskeni ve kasası açıldı, sayım yapıldı. Verlıkları muhasebecisi, şirket müdürü ve şirket çalışanları eşliğinde raporlanarak imzalandı. Buna o periyot herkes şahittir. Bir başka bahsi geçen olay kendisinin ‘Yedi dükkan verdim, hepsini batırdı’ söylemi ile ilgilidir. Mecidiyeköy’de 2000’lerin başında bir dğükkan açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti. İşlerimizin bozulmasıyla kapattık. Yeniden bu olaydan yıllar sonra bir AVM’de besin üzerine dükkan açtım, yıllar sonra AVM’nin yüksek kira maliyetleri üzerine devrettim. İş hayatı normları içinde gerçekleşen bu hadiseleri ‘ben yaptım, batırdı’ üzere aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum. Hakikaten kendisi benim yüzümden bir ziyana uğramamıştır ve benim yıllardır süren kendi imkanlarımla sürdürdüğüm iş hayatım halem devam etmektedir. Bugüne kadar kendisi bana bir mesken dahi vermemiştir. Lakin bana gereksinim duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur.

“AKIL SIHHATİYLE İLGİLİ KUŞKULARIM ARTTI”

Ahmet Tatlıses, ‘Sevgilim Gülçin Karakaya ile ayırmak için büyü yaptılar’ argümanı ve annesi Adalet Sara ile ilgili olarak ise “Değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından dolayı kendi hür iradesiyle seçtiği kıyafet üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamam. Hiç kimse benim annemi ‘kara peçeli’ diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme ‘yılan’ diyemez. Benim abbem kendi halinde, eşrafında herkesin hürmet duyduğu eski bir devlet memuru ve namuslu bir bayandır. Domuz yağı sürdüler, sevgilime büyü yaptılar, bizi ayırdılar’ üzere arkası gerisi kesilmez, vahim, utanç verici iftiraları asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde ‘Büyü yaptılar, domuz yağı sürdüler’ üzere açıklamalarıyla kendisinin akıl sıhhatiyle ilgili olan kuşkularım artmıştır. İbrahim Tatlıses yıllar boyunca kiminle ne istiyorsa onu yaşamış, söylemlerinde belirttiği üzere özel hayatındaki insanlara muhakkak mallar vermiş ve evlatları tarafından asla özel hayatına karışılmamış, tek bir bağlantısına dahi yorum yapılmamış bir insandır” açıklamasını yaptı.

‘MİRAS’ YANITI!

Babasının ‘miras’la ilgili aldıpı karara da değinen Ahmet Tatlıses, “Aile problemlerinin bu kadar çarpıtılarak sadece beni tahrik etmek üzerine kurgulanmasından rahatsızlık ve keder duyuyorum. Yıllarca neler yaşandığını, neler yapıldığını anlatmak bana yakışmaz, Her ne olursa olsun topluma mal olmuş bir sanatçı olarak kendisini rencide etmek istemiyorum. Üzerime atılmış bu aslı atarı olmayan suçlamalara karşılık verip, susuyorum. Yeniden kendisinin katıldığı canlı yayında ‘Ölmeden evvel onlara o denli bir tuzak kuacağım ki’ telaffuzunun yorumunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” iletisini yazdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.